Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Külföldi hallgatók a világ minden tájáról // International students from around the world

weblap_hirek_stipendium_cover.png

Külföldi hallgatók a világ minden tájáról

A Stipendium Hungaricum magyar állami ösztöndíjjal egyetemünkön tanuló külföldi hallgatók az Idegen Nyelvi Központban a magyar mint idegen nyelvet heti 4 órában tanulják.
Madaras Barbara kolléganőnk a Magyar nyelv és kultúra tantárgy keretében a hallgatóknak egy igazán kreatív és közösségépítő házi feladatot osztott ki:
hallgatóinknak a 500, 5000 és 20.000 forintos papírpénz címleteken szereplő híres magyar embereket ábrázoló köztéri szobrokkal (II. Rákóczi Ferenc, Széchenyi István és Deák Ferenc) kellett szelfit készíteniük.

Külföldi hallgatók a Soproni Egyetem minden karán angol nyelvű BA és MA képzéseken vesznek részt.
Érdeklődők, vidámak és nyitottak, örömmel válaszolnak egy "Szia"-ra vagy "Jó szerencsét!"-re.

Ezúton is köszönjük a Hallgatók által készített képeket!

International students from around the world

International students studying at our university with a Stipendium Hungaricum state scholarship study Hungarian as a foreign language in the Foreign Language Centre for 4 hours per week.
In the Hungarian language and culture course taught by our colleague Barbara Madaras, the students had to solve a creative and community-building homework:
They had to make a selfie with public statues of famous Hungarian people appearing on the banknotes of 500, 5000 and 20.000 HUF (Ferenc Rákóczi II, István Széchenyi and Ferenc Deák).

Foreign students attend BA and MA courses in English at all faculties of the University.
They are enthusiastic, cheerful and open, always happy to respond to a Hungarian "Szia"; or "Jó szerencsét!".

Thank you for the photos!

Kövess minket Facebookon és Instagramon is:

Facebook: Soproni Egyetem Idegen Nyelvi Központ

Instagram: Soe Idegen Nyelvi Központ