Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Sikeres emberek a nyelvtanulásról: Erhardtné Nagy Zsuzsanna

Erhardt Zsuzsi fotó.jpg

Ebben a cikkben Erhardtné Nagy Zsuzsannát kérdeztük az idegen nyelvtudással kapcsolatos tapasztalatairól. Zsuzsanna az Erhardt Étterem, Panzió és Pékség értékesítőjeként és tulajdonosaként mindennapi munkavégzése során kamatoztatni tudja idegen nyelvtudását. Számos és pozitív élménye származik abból, hogy külföldi vendégei anyanyelvét aktívan használja kommunikációjuk során.

Munkaadóként fontosnak tartja Ön, hogy kollégái, beosztottjai idegen nyelven is tudjanak kommunikálni munkájuk során? Ha igen, miért?

„Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz” – hangzik a jól ismert mondás. És milyen igaz! A nyelvek ismerete nyitottá tesz, pozitívan befolyásolja külföldi vendégeinkkel a kommunikációt, ez a turizmus egyik legfőbb pillére.

Munkájának melyik területén a legfontosabb az idegen nyelvtudás?

Az értékesítés és a vendégfogadás terén, és minden kapcsolódó területen. A vendégek gyorsan bizalmukba fogadnak minket, otthonosabban érzik magukat, ha saját nyelvükön köszöntjük őket. Programokat ajánlunk nekik vagy egészen egyszerűen csak érdeklődünk irántuk, iszunk közösen egy finom kávét.

Van-e esetleg olyan személyes, munkájához kapcsolódó tapasztalata, élménye az idegen nyelvtudás – vagy esetleg annak hiánya – kapcsán, ami emlékezetes maradt az Ön számára?

Igen, egyre több😊 Főként német és osztrák vendégekkel alakult ki már-már baráti kapcsolatom a nyelvismeret miatt. Gyakran abban kérnek segítséget, hogy helyettük intézzek pár apróságot a városban, foglaljak időpontot egy-egy előadásra, szervezzek taxit. Szívesen segítek. Köszönetképpen érkezett már csodaszép, német képeslap Berlinből, egy üveg bor a közeli Mörbischről, vagy éppen sajt Hollandiából! Ezek olyan jó dolgok!

Munkaadóként állásinterjún rákérdez-e a jelentkező nyelvtudására? Ha igen, milyen, nyelvtudással kapcsolatos készséget, skilleket vizsgálnak a jelentkezőknél?

Természetesen igen! A német és angol nyelv ismerete nagy előny, de talán még fontosabb a bátorság, a barátságosság. Merjen a jelentkező kommunikálni! Sosem arra vagyunk kíváncsiak, hogy mit nem tud valaki, sokkal inkább arra, hogy amit tud, azt próbálja használni!

Mit üzenne a ma egyetemistáinak, a jövő munkavállalóinak: miért érdemes idegen nyelvet tanulniuk?

A világ kiszélesedik, ha idegen nyelveket beszélünk. Magabiztossá is tesz az idegen nyelvek ismerete. Egy olyan plusz érték az életünkben, amelyből erőt lehet meríteni, sok-sok ránk váró szituációt pozitív irányba terelni. Legyen szó egy állás vagy egy hosszabb külföldi tanulmányút megpályázásáról, egyvalami biztos: a nyelv ismerőjeként jó úton jársz ahhoz, hogy az álmodat megvalósíthasd!

Egyéb, saját megjegyzés:

Regényeket olvasni az író nyelvén (nem műfordításban) külön öröm számomra.

További információ aktuális nyelvtanfolyamainkról:

E-mail: inyk@uni-sopron.hu

Web: http://inyk.uni-sopron.hu

Tel.: 99/518-402

Személyes ügyfélfogadás: H-P 8-12:00

9400 Sopron, Erzsébet u. 9. (Közgazdaságtudományi Kar épülete, 1. emelet 123-130. szoba)

Kövess minket Facebookon és Instagramon is:

Facebook: Soproni Egyetem Idegen Nyelvi Központ

Instagram: Soe Idegen Nyelvi Központ